جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 26094
  تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1392 10:2
  تعداد بازدید : 477

  رییس ستاد برنامه کشوری پزشک خانواده:

  شرایط مناطق مختلف برای اجرای پزشک خانواده متفاوت است

  رییس ستاد برنامه کشوری پزشک خانواده گفت: نسخه برنامه پزشک خانواده یکسان است ولی شرایط مناطق مختلف برای اجرای پزشک خانواده متفاوت است.

  دکتر ˈمسعود صالحیˈ افزود: به عنوان مثال در استان های شمالی کشور بافت شهری و روستایی تقریباً یکی است و در استان هایی هم مثل تهران بخش خصوصی فعال تر و امکانات بیشتری وجود دارد.  وی گفت : همچنین ممکن است در یک منطقه بافت جمعیتی و تراکم آن با سایر مناطق کشور فرق کند یا ممکن است در منطقه ای پزشک عمومی و متخصص بیش از سایر مناطق باشد، بنابراین در ستاد کشوری این موضوع باید لحاظ شود که یک تصمیم تاثیرات متفاوتی در استان های مختلف برجای خواهد گذاشت و به همین علت است که گاهی لازم است تصمیمات متفاوتی برای هر منطقه اتخاذ کنیم.  ** منتظرابلاغ دستور العمل سال جدید بیمه ها هستیم

  صالحی با بیان اینکه نسخه جدید برنامه پزشک خانواده متاثر از اقتصاد مقاومتی تدوین شده است و هنوز بیمه ها سرانۀ امسال را اعلام نکرده اند اظهار امیدواری کرد که این سرانه افزایش یابد تا مشکلات اعتباری کم شود.  ** پزشک خانواده تهران به زودی اجرایی می شود

  وی با اعلام اینکه طی یک ماه آینده برنامه پزشک خانواده تهران به تدریج وارد فاز اجرایی خواهد شد، گفت: هر چند هم اکنون منتظر تصویب بودجه و اعلام سرانه هستیم اما مقدمات برنامه پزشک خانواده اعم از ثبت نام ها به زودی عملیاتی می شود.

  وی افزود: تهران همچون برخی مناطق کشور شرایط ویژه ای دارد و سعی می کنیم این برنامه را با توجه به شرایط این استان، از جمله فعال تر بودن پزشکان خصوصی و امکانات بهتر بیمارستانی، اجرایی کنیم.

   

  به نقل از:

  www.irna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
13