جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 26171
  تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1392 12:48
  تعداد بازدید : 491

  با موافقت بیمه مرکزی و وزارت بهداشت:

  خدمات دهی به مصدومان حوادث رانندگی بهبود می یابد

  خدمات دهی به مصدومان حوادث رانندگی با امضای تفاهم نامه بین مسوولان بیمه مرکزی و معاونت درمان وزارت بهداشت و درمان بهبود می یابد.

  این تفاهمنامه صبح امروز توسط سید محمد کریمی رییس کل بیمه مرکزی و معاونت درمان وزارت بهداشت و درمان امضاء شد و بر اساس آن بیمه مرکزی 10 دستگاه آمبولانس برای افزایش خدمات اورژانسی به وزارت بهداشت و درمان هدیه داد.

  رییس کل بیمه مرکزی دراین نشست با بیان این که عوامل مختلفی موجب رفاه مردم می شود ، گفت: صنعت بیمه با همکاری وزارت بهداشت و مخصوصا اوژانس می تواند رفاه مردم را فراهم کنند و ما باید امکانات کشور را در کنار هم جمع کنیم تا خدمات شایسته ای به مردم داده شود.

  وی اظهار داشت : همراهی اورژانس، هلال احمر و نیروی انتظامی هنگام تصادفات و رساندن مصدومان به پایگاه های درمانی جهت نجات جانشان می تواند بسیار موثر باشد.

  کریمی گفت: وظیفه صنعت بیمه پوشش دادن ریسک ها است و اگر این موضوع به خوبی مدیریت شود خسارات کاهش پیدا می کند و ما تلاش می کنیم با توکل بر خدا این ریسک ها را به حداقل برسانیم.

  کریمی افزود: در همین راستا نیز 10 دستگاه آمبولانس با قیمت دو میلیارد تومان در اختیار اورژانس قرار دادیم تا از جانب صنعت بیمه برای خدمات رسانی بهتر برای مردم کشور کاری انجام داده باشیم ، البته یکی از این 10 دستگاه آمبولانس ، اتوبوس خدمات رسانی است تا در حوادث جاده ای که تعداد مصدومان بیش از سه نفر باشد مورد استفاده قرار گیرد.

  وی به اصلاح قانون شخص ثالث در سال های اخیر و تخصیص 10 درصد حق بیمه به وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت : این حق بیمه با این هدف تخصیص می یابد که در تصادفاتی که منجر به جرح می شود بیمارستان های دولتی و خصوصی بدون دریافت هزینه ای ، مصدومان را پذیرش کنند.

  به گفته رییس کل بانک مرکزی در این راستا کارگروهی تشکیل شده تا بر تخصیص این 10 درصد از سوی شرکت های بیمه نظارت شود چرا که سال گذشته یک یا دو شرکت به موقع این مبالغ را پرداخت نکردند و برخورد های انضباطی با آنها انجام شد.

  رییس کل بیمه مرکزی خاطرنشان کرد در ماه های پایانی سال 91 نیز 50 دستگاه خودرو به عنوان کمک رسان به پلیس از سوی بیمه مرکزی هدیه داده شد تا چنانچه خانواده ای به دلیل نداشتن بیمه نامه خودرویشان متوقف شده بود با این خودروها به نزدیک ترین جایگاه اسکان رسانده شوند.

   

  به نقل از:

  www.irna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
12