جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 26355
  تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1392 15:40
  تعداد بازدید : 502

  برنامه شما برای زنده ماندن در جاده ها چیست؟!

  مرگ بر اثر حوادث رانندگی انگار که این روزها به امری بدیهی تبدیل شده باشد. آمارهای جان باختگان حوادث رانندگی همین طور چاق و لاغر می شوند.

  رسانه‌ها مدام از وضعیت خودروها و جاده‌ها انتقاد می‌کنند و مسئولان هم مدام به حرف مردم و رسانه‌ها گوش نمی‌دهند. در حالی که پیراهن‌های سیاه مدام بین خانواده‌ها دست به دست می‌شود، رئیس‌جمهور روی سینه رئیس پلیس راهور نشان لیاقت می‌زند، به پاس تلاش برای کاهش جان باختگان حوادث رانندگی.در حالی که حفظ جان مردم در جاده‌ها با برنامه‌ریزی صحیح دولتی ممکن است.

  دیگر خانواده‌ای در ایران باقی نمانده که خود یا نزدیکانشان در جاده‌های مرگ قربانی نشده باشند. جاده‌ها دیگر برای هیچ کس امن نیست. نه برای کسی که با خودروی شخصی‌اش به سفر می‌رود و نه برای آنها که قید سفر با خودروی شخصی‌شان را می‌زنند و با خودروهای عمومی مثل اتوبوس ریسک سفر را می‌پذیرند. اینجا هم کافی است یک اشتباه کوچک از سوی راننده سر بزند، آن وقت حادثه‌ای مشابه حادثه تصادف اتوبوس با کامیون و مرگ ده‌ها نفر در چند ثانیه اتفاق بیفتد. از اینجا به بعد هم عده‌ای به دنبال مقصر می‌گردند که احتمال زیاد خودش هم میان قربانیان حادثه است و دیگر نمی‌توان او را محکوم یا محاکمه کرد. علت حادثه هر چه که باشد باز هم تغییری در صورت مسئله پیدا نمی‌شود.

  حادثه اتوبوس‌های مسافربری هم به حادثه‌ای سریالی در جاده‌ها تبدیل شده است. کافی است دو کلید واژه اصلی را در گوگل جست‌وجو کنید تا لیستی از حوادثی که روی داده را پیش چشم شما قرار دهد. در یک برایند کلی می‌توان به صرافت دریافت که با سنگین شدن هزینه‌های خانوار در کشور، مدت‌ها است بسیاری از خانواده‌ها ترجیح داده‌اند با اتوبوس سفر کنند؛ سفرهایی که در وضعیت موجود ممکن است بازگشتی در آن نباشد. این داستان غمنامه هر روزه کشور ما است که هر روز عده‌ای برای بازنیامدن عزیزانشان باید سوگواری کنند.

   

  به نقل از:

  www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
18