جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27010
  تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1392 15:12
  تعداد بازدید : 674

  درخواست برای تشکیل سریع تر جلسه شورای عالی کار

  یک عضو شورای عالی کار از تصمیم اعمال تورم سال 92 برای افزایش خواربار کارگران خبر داد و تشکیل هر چه سریعتر جلسه بررسی افزایش حق مسکن و خواربار کارگران را خواستار شد.

   محمد احمدی در گفت و گو با خبرنگار تعاون و اشتغال ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اینکه از طرف کارگران و تشکلهای صنفی کارگری تحت فشاریم و از سوی دیگر برخی از انجمنهای و تشکلهای کارگری در خصوص دستمزد سال 92 به دیوان عدالت شکایت کرده‌اند، به عنوان نماینده کارگران در شورای عالی، تقاضای تشکیل هرچه سریعتر جلسه بررسی افزایش حق مسکن و خوار بار کارگران را داریم.

   

  وی ادامه داد: بر اساس قانون کار شورا باید حداقل ماهی یک جلسه رسمی داشته باشد که با توجه به اینکه بیش از 50 روز از سال جدید می گذرد و جلسه‌ای تشکیل نشده است از متولیان امر انتظار داریم که با درخواست ما برای تشکیل هرچه سریعتر جلسه شورای عالی کار موافقت کنند تا به این طریق هم به نتیجه مشخصی برسیم و هم کارگران از این افزایش در شورای عالی کار راضی باشند.

   

  نایب رییس کانون عالی شوراهای اسلامی کار سراسر کشور در پاسخ به این پرسش که آخرین رایزنی‌ها برای افزایش حق مسکن و خوار بار کارگران روی چه رقمی بوده است؟ ادامه داد: هنوز رقم قطعی اعلام نشده ولی از جانب کارگران تمام تلاش خود را در شورا به کار می گیریم تا با ارائه مدارک و مستندات موجود بخشی از کمبودهای جامعه کارگری را از طریق افزایش در حق مسکن و خواربار پوشش بدهیم.

   

  احمدی در عین حال از تصمیم اعمال تورم سال 92 برای افزایش خواربار کارگران خبر داد و گفت که نمایندگان کارگران در شورای عالی کار اگر چه نتوانستند تورم سال گذشته را در مورد دستمزد کارگران لحاظ کنند ولی تلاش می کنند که حداقل تورم سال 92 در نظر گرفته شود.

   

  به گفته این عضو شورای عالی کار امرار معاش یک خانوار کارگری نیازمند تعریف خط فقر در کشور است و این کار باید از سوی دستگاههای متولی انجام شود تا بر اساس خط فقر موجود، میزان واقعی حقوق و دستمزد کارگران هم تعیین شود.

   

   

  وی در عین حال با بیان اینکه هرگونه افزایشی در شورای عالی کار با مقاومت کارفرمایان مواجه خواهد شد، اظهارکرد: در حال حاضر اگر دو برابر حقوق فعلی را هم به کارگران بدهیم با توجه به اینکه غالب آنها مستاجر هستند و هزینه معیشت و تحصیل فرزندان را هم به دوش می کشند قادر به امرار معاش نخواهند بود.

   

  نایب رییس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور همچنین درباره اختصاص ردیف اعتباری در بودجه سال 92 یا سبد کالا برای کارگران از محل بودجه دولت، گفت: در تمام مصوبات شورای عالی کار حتی یک ریال هم از بودجه دولت یا بودجه عمومی صرف نمی‌شود؛ این کارفرمایان واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی هستند که هزینه‌ها را می پردازند و از محل مالیاتها یا درآمدهای نفت، ریالی به کارگران پرداخت نمی شود. 

  منبع خبر

  http://www.isna.ir/fa/news/


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
12