جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27056
  تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1392 9:33
  تعداد بازدید : 599

  کوچک‌زاده:

  چه کسانی درآمد 362 میلیاردی کمک به موسسات فرهنگی غیردولتی را مصرف می کنند؟

  نماینده مردم تهران، در اعتراض به تصویب یک مصوبه در کمیسیون تلفیق خواستار رسیدگی جداول لایحه بودجه در صحن علنی مجلس شد ولی لاریجانی به دلیل مستدل نبودن توضیحات وی، اخطارش را وارد ندانست.

   

  28629.jpg

  مهدی کوچک زاده به اصل 52 قانون اساسی و ماده 186 آیین‌نامه داخلی مجلس، گفت: در بند 13-3 لایحه بودجه سال جاری پیش‌بینی شده که 30 هزار میلیارد تومان از محل فروش سهام، اموال و حقوق دولتی که احتمالا، محقق می‌شود، درآمد برای دولت حاصل شود. در حالی که در سال گذشته فقط 500 میلیارد تومان به صورت نقدی و 16500 میلیارد تومان به صورت غیرنقدی از فروش این حقوق دولتی درآمد حاصل شد. حال قضاوت کنید که وضعیت سال جاری چطور خواهد بود؟

   

  نماینده مردم تهران افزود: در بند فوق‌الذکر ده‌ها مورد درآمد پیش‌بینی شده آیا این درآمدها پول پرقدرت به شمار نمی‌رود؟

   

  وی افزود: در یک مورد از این درآمدها 362 میلیارد تومان کمک به موسسات فرهنگی غیردولتی توسط کمیسیون تلفیق به تصویب رسیده است. سوال من این است که اینها چه افرادی هستند و این پول‌ها را صرف چه خواهند کرد؟ تک تک درآمدهای پیش‌بینی شده در این بند باید توسط نمایندگان مجلس بررسی و تصویب می‌شد.

   

  وی مدعی شد که معلوم نیست این پول‌ها صرف چه کارهایی خواهد شد.

   

  لاریجانی در واکنش به سخنان پیوسته کوچک‌زاده گفت: آخرش نگفتید که اخطار شما به چیست؟ و چرا اینقدر جر و بحث می‌کنید؟ این بند اشکال هزینه‌ای ندارد.

   

  رییس مجلس با وارد ندانستن اخطار کوچک‌زاده ضمن قطع میکروفن وی گفت: اخطار شما را وارد نمی‌دانم و اصلا معلوم نیست به چه چیزی اخطار داده‌اید. شما نگفتید که خلاف کدام بند قانون است و چرا؟

   

  وی خطاب به کوچک‌زاده پرسید: مگر دولت لایحه را به مجلس نیاورده که شما چنین سخن می‌گویید؟

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
17