جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36310
  تاریخ انتشار : 30 مهر 1392 12:41
  تعداد بازدید : 366

  پزشکی قانونی را نمی توان از فرایند دادرسی حذف کرد

  معاون فرهنگی قوه قضاییه با بیان این که سازمان پزشکی قانونی بر اساس استانداردهای روز دنیا عمل می کند، گفت: سازمان پزشکی قانونی کشور این شرایط را دارد که مؤسسه ای وابسته به این سازمان تاسیس و از طریق آن ضمن آموزش، نظارت و ممیزی برای آزمایشگاه های خصوصی کشور و حتی مراکز پزشکی قانونی خارج از کشور (در سطح منطقه) گواهی استاندارد صادر کند.

  1-78.jpg

  حجت‌الاسلام صادقی در بازدید از مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران در کهریزک، اظهار کرد: سازمان پزشکی قانونی کشور می‌تواند در مسیر صدور گواهی استاندارد پیشرو باشد و این آرمان با توجه به شرایط فعلی سازمان پزشکی قانونی دور از دسترس نیست و می‌توان ظرف دو تا سه سال آینده نسبت به اجرایی شدن آن امیدوار بود، البته تحقق این امر نیاز به حمایت‌های جدی دارد.

   

  وی ادامه داد: کار پزشکی قانونی در این مرکز بسیار ارزشمند و مطابق با استانداردهاست که در کنار تجهیزات مدرن از نیروی انسانی مجرب و ارزشمندی نیز برخوردار است.

   

  معاون فرهنگی قوه قضاییه با تاکید بر اینکه پزشکی قانونی را به هیچ عنوان نمی‌توان از فرایند دادرسی حذف کرد، خاطرنشان کرد: در این مرکز کار با دقت بالایی در حال انجام است که نتیجه آن برای کشف بسیاری از جرایم و مشکلات و نیز تعیین علت بسیاری از مرگ‌ها رهگشا و حلال است.

   

  صادقی افزود: در مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی کاری علمی بر پایه‌های دقیق و قابل اعتماد انجام می‌شود که مبنای تصمیم‌گیری در حوزه‌های مختلف به‌ویژه حوزه قضایی است.

   

  وی با بیان اینکه در بخش‌های مختلف این مرکز طی سال‌های اخیر توسعه‌هایی داشته‌ایم، گفت: طی سال‌های اخیر این مرکز در بخش‌های مختلف توسعه‌یافته، اما توسعه هرچه بیشتر آن در کنار حمایت‌های همه جانبه از پزشکی قانونی امری ضروری است.

   

  معاون فرهنگی قوه قضاییه ادامه داد: مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی ساختمان و فضای فیزیکی مناسبی در اختیار دارد و رفاه اندکی برای پزشکان و همکاران این مرکز ایجاد شده که البته باید بیش از این در این بخش کار شود؛ چرا که کار پزشکی قانونی تعطیل‌بردار نیست پس باید نیازهای شما هرچه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

   

  وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اجرای برنامه‌های فرهنگی در مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی، گفت: برپایی نماز جماعت در این مرکز بسیار ارزشمند و قابل توجه است ضمن آنکه پیشنهاد می‌شود در طول هفته ساعاتی را به بیان معارف و سیره ائمه اطهار اختصاص دهید.

   

  معاون فرهنگی قوه قضاییه تصریح کرد: فرهنگ برپایی نماز جماعت با رعایت حدود بسیار ارزشمند است و باید این سنت جا بیفتد که در هنگام نماز 20 دقیقه کار تعطیل و نماز جماعت اقامه شود در کنار آن متناسب با وقتتان انجام فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی نیز توصیه می‌شود.

   

  وی افزود: بنا به دستور رییس قوه قضاییه هر کارمند می‌تواند 1 ساعت و 30 دقیقه در طول هفته به معارف و علوم قرآنی بپردازد. همکاران حق دارند از علوم و معارف قرآنی بهره‌مند شوند و باید این شرایط برایشان فراهم شود؛ البته به شرط رعایت ساعت کاری و حقوق مردم.

   

  احمد شجاعی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور نیز با قدردانی از حضور معاون فرهنگی قوه قضاییه در مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی کهریزک، گفت: حضور مسئولان قوه قضاییه در این مرکز مایه دلگرمی همکاران و پشتوانه‌ای برای آن‌ها محسوب می‌شود که در شرایطی دشوار با علاقه و دلسوزانه مشغول فعالیت و ارائه خدمت به هموطنان هستند.

   

  وی با اشاره به اینکه حضور مسئولان قوه قضاییه نقطه قوتی برای همکاران پزشکی قانونی است اظهار امیدواری کرد: شرایط حضور رییس قوه قضاییه و بازدید ایشان از مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران فراهم شود.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
78