جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36334
  تاریخ انتشار : 30 مهر 1392 14:30
  تعداد بازدید : 391

  رهبر:

  شرط حضور در اجلاس خشونت علیه زنان و دختران، مرد بودن است

  رییس فراکسیون زنان مجلس، درباره انتقادات وارده مبنی بر اینکه چرا با وجود حضور ۹ نماینده زن در مجلس، یک نماینده مرد در اجلاس مقابله با خشونت علیه زنان در فیلیپین شرکت کرده است، گفت: شرط اولیه حضور در اجلاس خشونت علیه زنان و دختران سازمان ملل مرد بودن است.

  شرط حضور در اجلاس خشونت علیه زنان و دختران، مرد بودن استفاطمه رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، درباره دلیل حضور یک نماینده مرد در اجلاس خشونت علیه زنان و دختران در فیلیپین، گفت: بر اساس منشور بین‌المللی، شرط اولیه حضور در اجلاس خشونت علیه زنان و دختران، مرد بودن است.

  نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: شرط اولیه حضور نمایندگان مرد در اجلاس جلوگیری از خشونت علیه زنان، آن است که فارغ از نگاه جنسیتی به موضوع خشونت علیه زنان پرداخته شود و ربطی به نگاه سیاسی و جنسیتی دولت‌های شرکت‌کننده ندارد.

  برخی رسانه‌ها انتقاد کرده بودند که چرا با وجود حضور ۹ نماینده زن در مجلس، یک نماینده مرد در اجلاس مقابله با خشونت علیه زنان در فیلیپین شرکت کرده است.

  مرکز مقابله با خشونت علیه زنان و دختران صندوق جمعیت توسعه، هر سال با برگزاری جلساتی به مشکلات قشر زنان آسیب پذیر دردنیا می‌پردازد، اجلاس این سال، طی 2 روز از 23 تا 25 مهر درفیلیپین برگزار می شود و عزت‌الله یوسفیان ملا به عنوان نماینده ایران در این اجلاس شرکت کرده است./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
82