جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36356
  تاریخ انتشار : 30 مهر 1392 16:34
  تعداد بازدید : 374

  اسماعیلی تشریح کرد:

  جزئیات جلسه شورای عالی معادن/ حریم معادن تعیین شد/ کاهش 100 متری حریم

  عضو ناظر در شورای عالی معادن از کاهش 100 متری حریم معادن در جلسه شورای عالی معادن خبر داد و گفت:طبق مصوبه جدید شورای عالی معادن حریم معادن 150 متر تعیین شدواین مصوبه برای تمامی سازمان های استان ها لازم الاجرا است.

  جزئیات جلسه شورای عالی معادن/ حریم معادن تعیین شد/ کاهش 100 متری حریمداریوش اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزای خانه ملت با اشاره به جزئیات جلسه شورای عالی معادن گفت: دو بحث اصلی در جلسه مطرح شد؛ بحث اول در خصوص تعیین حریم معادن بود.

  رئیس کمیته معدن کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: با توجه به اینکه در دستورالعمل اجرایی معادن پیش بینی شده بود که حریم معادن بین دو معدنی که واگذار می شود250 متر باشد که استان ها در این حریم دخل تصرف می کردند و این حریم را بعضا به 50 متر تغییر می دادند.

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در حریم معادن هر گونه فعالیتی در شعاع 250 متری نباید انجام می شد که استان ها این میزان را تغییر می دادند از این رو طبق مصوبه جدید شورای عالی معادن حریم معادن 150 متر تعیین شد.

  وی گفت: قبل از مصوبه جدید حریم معادن 250 متر بود اما به دلیل اینکه ذخایر فلزی معمولا ممکن است به صورت شیب دار در زیر حریم معدن وجود داشته باشد باعث می شد ادارت و سازمان های استان ها در آن دخل و تصرف کنند؛ از این جهت در شورای عالی معادن درباره آن تجدید نظر شد و حریم 250 متر درمعادن به 150 متر تقلیل یافت.

  اسماعیلی با تاکید بر اینکه این مصوبه برای تمامی سازمان های استان ها لازم الاجرا است، افزود: مقرر شد معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت این مصوبه را به دستگاه ها بخشنامه کند.

  رئیس کمیته معدن کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: اگر در حریم 150 متر معدنی وجود داشته باشد در اختیار دولت قرار می گیرد که می تواند به صورت جداگانه برای واگذاری به مزایده بگذارد.

  عضو ناظر در شورای عالی معادن همچنین تصریح کرد: یکی دیگر از مواردی که در شورا مطرح شد تعیین تکلیف درخصوص اختلافی که بین صاحب یک معدن با یک نفر دیگر وجود داشت، بود که این موضوع حل و فصل شد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
25