جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36357
  تاریخ انتشار : 30 مهر 1392 16:38
  تعداد بازدید : 428

  فولادگر:

  حزب مشارکت بر اساس رای دادگاه منحل شد/ برگزاری کنگره حزب مشارکت غیرقانونی است

  برگزاری کنگره یا هر نوع فعالیت حزبی توسط اعضای حزب مشارکت – که در یک روند قانونی منحل شده - غیرقانونی است.

  حزب مشارکت بر اساس رای دادگاه منحل شد/ برگزاری کنگره حزب مشارکت غیرقانونی استبه گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ حمیدرضا فولادگر، عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به تصمیم برگزاری کنگره توسط اعضای حزب مشارکت که در سال 88 منحل شده است، گفت: برگزاری کنگره یا هر نوع فعالیت حزبی توسط اعضای حزب مشارکت – که در یک روند قانونی منحل شده - غیرقانونی است.
  نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:با وجود این که اعتراض به رای دادگاه نیز خود مراتب و مهلت قانونی دارد اما با این وجود اعضای این حزب می توانند مراتب اعتراض خود را به رای دادگاه از طریق مراجع قانونی اعلام کنند.
  فولادگر تصریح کرد: کمیسیون ماده 10 در سال 88 با توجه به رفتارهای برخی اعضای این حزب  و نقش آفرینی در فتنه 88  پیشنهاد تعلیق احزاب مشارکت و مجاهدین را به قوه قضاییه داد و تصمیم نهایی البته بر عهده دستگاه قضا بود چرا که از اساس کمیسیون نمی تواند حکم نهایی در خصوص انحلال احزاب را صادر کند.
  وی ادامه داد: بعد از ارائه این پیشنهاد به قوه قضاییه دادگاهی در این خصوص در دستگاه قضا تشکیل  و رای به انحلال این حزب داد.
  فولادگر برگزاری کنگره  یا هر نوع از فعالیت حزبی توسط اعضای حزب مشارکت را غیرقانونی توصیف و تصریح کرد: اعضای احزاب منحل شده می توانند درخواست تاسیس حزب جدید از کمیسیون ماده 10 احزاب داشته باشند.
  به گزارش مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)، عضو کمیسیون ماده 10 احزاب مجلس هشتم  تاکید کرد: کمیسیون ماده 10 احزاب به نقش آفرینان فتنه 88 مجوز تاسیس حزب جدید را نمی دهد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
24