جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36365
  تاریخ انتشار : 1 آبان 1392 9:3
  تعداد بازدید : 461

  جلیلی مطرح کرد:

  الزامات دولت در تدوین بودجه93 /سیستم شناسایی اقشار پردرآمد وجود ندارد

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با تاکید بر اینکه سیستم و سامانه شناسایی برای اقشار پردرآمد وجود ندارد ،گفت: تغییر درآمدهای بودجه از نفت به سایر درآمدها، کاهش هزینه های جاری دولت و عملیاتی شدن بودجه از الزاماتی است که دولت در تنظیم بودجه 93باید رعایت کند.

  الزامات دولت در تدوین بودجه93 /سیستم شناسایی اقشار پردرآمد وجود ندارداسماعیل جلیلی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،‌ با بیان اینکه تغییر درآمدهای بودجه از نفت به سایر درآمدها، کاهش هزینه های جاری دولت و عملیاتی شدن بودجه از الزاماتی است که دولت در تنظیم بودجه باید رعایت کند، افزود: دولت باید رویکرد تنظیم بودجه افزایش سنواتی را به تنظیم بودجه بر اساس هزینه فعالیتها تنظیم کند تا خطا در برآوردها نداشته باشیم.

  نماینده مردم مسجد سلیمان، هفتکل، لالی و اندیکا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه‌های سنواتی کشور در سال‌های اخیر همواره با یک خطای پیش‌بینی مواجه بوده است، افزود: معمولا این خطای پیش‌بینی در قالب اصلاحیه، متمم یا رویکردهای دیگر در بودجه‌نویسی خود را نشان می‌داد اگر چه تکلیف قانون برنامه چهارم و پنجم به دولت این بود که تلاش کنند اعداد و ارقام را در بودجه براساس واقعیت‌های موجود تنظیم کنند.

  وی با اشاره به مشکلات ارایه دیرهنگام بودجه در سالهای قبل، درباره برداشت از صندوق توسعه ملی به منظور جبران کسری بودجه سال جاری، گفت: این راهکار خلاف برنامه است اما دولت در شرایط فعلی هم چاره ای ندارد.

  این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه بر موضوع نحوه برداشت و مصرف منابع صندوق توسعه ملی سناریوهای مختلفی مترتب است، گفت:‌ می توان این پول را با سرمایه گذاری در بانک‌ها صرف کمبود منابع کرد.

  جلیلی حذف یارانه سه دهک پردرآمد را تصمیم شتابزده ای خواند و گفت: با حذف دهک ها مخالفم چون سامانه شناسایی و تشخیص کف و سقف درآمد دهک ها وجود ندارد.

  نماینده مردم مسجد سلیمان، هفتکل، لالی و اندیکا در مجلس با بیان این که عملیاتی کردن افزایش قیمت حامل‌های انرژی موجب جبران کسری درآمد هدفمندی یارانه‌ ها می‌شود، اظهار داشت: دولت باید قانون را اجرا کند و برای کاهش اثر تورمی قیمت‌ها را به جای حذف دهک‌ها افزایش دهد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
11