جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36369
  تاریخ انتشار : 1 آبان 1392 9:3
  تعداد بازدید : 322

  باقری بنابی:

  طرح استانی شدن انتخابات مجلس هفته آینده اعلام وصول می شود

  عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، با اعلام اینکه طرح استانی شدن انتخابات مجلس هفته آینده تقدیم هیأت رئیسه می شود، گفت: درصورت تصویب این طرح، جایگاه وظایف نظارتی و تقنینی مجلس تقویت می شود.

  طرح استانی شدن انتخابات مجلس هفته آینده اعلام وصول می‌شودمحمد باقری بناب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،‌ با اشاره به تدوین و جمع‌آوری امضا از سوی نمایندگان برای طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: خوشبختانه نمایندگان استقبال مناسبی به این طرح نشان داده‌اند و به احتمال زیاد این طرح هفته آینده به صورت یک طرح یک فوریتی اعلام وصول می‌شود.

  نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با تصویب طرح استانی شدن انتخابات مجلس، نمایندگان می‌توانند به وظیفه اصلی خود که وضع قوانین و نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی است، قوی تر عمل کنند. 

  وی با اعلام اینکه با توجه به جایگاه بالای مجلس، استانی شدن انتخابات مجلس بسیار مهم و ضروری است، تصریح کرد: از طرف دیگر هم‌اکنون نمایندگان به جای رسیدگی به وظایف ذاتی و قانونی خوب، به کارهای و وظایف بسیاری ریز و جزئی در حوزه‌های انتخابیه مشغول هستند، از این‌رو این موضوعات مانع تحقق وظایف نظارتی و تقنینی نمایندگان می‌شود.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه استانی شدن انتخابات مجلس از بروز تداخل در وظایف نمایندگان با دستگاه‌های اجرایی جلوگیری می‌کند، گفت: نمایندگان بعد از تصویب این طرح به صورت کلان به طرح‌های استانی و ملی نگاه می‌کنند و تصویب این طرح به نمایندگان اجازه می‌دهد که برای بررسی طرح‌ها با سازمان‌های اطلاعاتی به‌ویژه مرکز پژوهش‌ها ارتباط جدی و تنگاتنگی داشته باشد.

  عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، با اشاره به استقبال نمایندگان از طرح استانی شدن انتخابات مجلس، تصریح کرد: هم‌اکنون به‌دنبال افزایش تعداد امضاهای این طرح هستیم، اما در کل نگاه نمایندگان به این طرح مثبت است./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
94