جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36382
  تاریخ انتشار : 1 آبان 1392 9:4
  تعداد بازدید : 338

  فیروزی:

  ارائه تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی به حمل و نقل به تصویب مجلس نیاز دارد

  عضو هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به اینکه تجهیز و نوسازی صنعت حمل و نقل ریلی کشور باید در اولویت وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد، گفت: ارائه تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی به حمل و نقل نیازمند تصویب و اجازه مجلس است، اما در صورتی که چنین موضوعی وارد کمیسیون عمران شود اعضای کمیسیون آن را بررسی خواهند کرد.

  ارائه تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی به حمل‌ و‌نقل به تصویب مجلس نیاز داردمحمد فیروزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه تجهیز و نوسازی صنعت حمل و نقل ریلی کشور باید در اولویت وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد، گفت: ارائه تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی به حمل‌ و‌نقل نیازمند تصویب و اجازه مجلس شورای اسلامی است، اما در صورتی که چنین موضوعی وارد کمیسیون عمران شود اعضای کمیسیون آن را بررسی خواهند کرد.

  نماینده مردم نطنز، قمصر و بادرود در مجلس شورای اسلامی، افزود: توسعه شبکه ریلی نیاز امروز کشور است، از این رو مجلس نیز در این خصوص مساعدت‌های لازم را انجام خواهد داد.

  وی تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود و نیاز کشور به خطوط ریلی باید به هر طریقی منابع مالی توسعه راه آهن کشور تامین شود که یکی از این راه‌ها ارائه تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی به این صنعت است.

  فیروزی اظهار کرد: طبق برنامه پنجم توسعه کشور صنعت ریلی باید بیش از این توسعه می‌یافت که متاسفانه ما از این برنامه بسیار عقب هستیم.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، تاکید کرد: در شرایط کنونی که نیاز به حمل و نقل عمومی بیش از پیش مشهود است توسعه شبکه ریلی در تمامی نقاط کشور امری مهم تلقی می‌شود.

  عضو هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس، خاطر نشان کرد: در حال حاضر رتبه ایران در خطوط حمل و نقل ریلی در میان دیگر کشورهای جهان شایسته و مناسب نیست، هرچند تاکنون پیشرفت‌های قابل توجهی نیز در این عرصه بوجود آمده است.

  گفتنی است، معاون وزیر راه و شهرسازی اخیرا اعلام داشته است که، برای ریالی شدن تسهیلات صندوق توسعه ملی، به درخواست وزارت راه و شهرسازی بخشی از نمایندگان‌ تأیید کرده‌اند که در اصلاحیه بودجه حمل و نقل، امکان استفاده از تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی افزوده شود./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
84