جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36392
  تاریخ انتشار : 1 آبان 1392 9:36
  تعداد بازدید : 404

  موافقان کلیات طرح الحاق یک تبصره به ماده 3 قانون وظایف و اختیارات قوه قضائیه:

  استقلال قوه قضائیه در تمام دنیا مورد تأکید است

  در جریان بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده 3 قانون وظایف و اختیارات قوه قضائیه موسی غضنفرآبادی، علی محمد احمدی و اللهیار ملکشاهی با کلیات طرح مذکور موافقت کردند.

  استقلال قوه قضائیه در تمام دنیا مورد تأکید استبه گزارش خبرگزاری خانه ملت، در نشست علنی امروز (سه شنبه 30 مهرماه) مجلس شورای اسلامی، غضنفرآبادی، احمدی و ملکشاهی  به عنوان موافق صحبت کردند.

  غضنفرآبادی در جریان موافقت با کلیات الحاق یک تبصره به ماده 3 قانون وظایف و اختیارات رئیس قوه قضائیه گفت: قوه قضائیه موظف است لوایح خود را تهیه و نظر شورای نگهبان این است که دولت در لوایحی که قوه قضائیه تهیه می کند، دخل و تصرفی نکند.

  نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی افزود: اشکال از آن جا شروع شد که قوه قضائیه لوایح خود را به دولت ارسال می کرد که هم ماهیتاً تغییر می کرد و هم اینکه در فرصت قانونی سه ماه به مجلس ارسال نمی شد.

  وی افزود: از این جهت لوایح متعدد قضایی در دولت باقی می ماند که کار قوه قضائیه را با اشکال مواجه می کرد.

  در همین راستا نیز علی محمد احمدی گفت: اصل 58 قانون اساسی در گام نخست بر تخصصی بودن وظایف قوه قضائیه و تدوین لوایحی که در ارتباط با فرآیندهای کاری این قوه است تأکید دارد. لذا زمانی که قوه قضائیه لوایحی را به دولت ارجاع می دهد این لوایح تکالیف متعددی است که در اسناد بالادستی و سایر قوانین دیده شد.

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: در تمام این اصل استقلال قوه قضائیه مطرح است.

  اللهیار ملکشاهی نیز ضمن موافقت با کلیات طرح مذکور افزود: بسیاری از لوایح قوه قضائیه متأسفانه در دولت ماند و پس از دو تا سه سال به مجلس تقدیم نشده است.

  رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس افزود: براساس این اطرح یک الزام برای دولت در نظر می گیریم که قانون اساسی را اجرا کند.

  نماینده کوهدشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این موضوع مغایر قانون اساسی نیست و به دولت اجازه می دهیم علاوه بر سه ماه قبلی، سه ماه دیگر فرصت دارد لوایح قوه قضائیه را به مجلس تقدیم کند./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
14