جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38983
  تاریخ انتشار : 4 آذر 1392 23:50
  تعداد بازدید : 423

  یک مقام قضایی:

  آموزش مسایل حقوقی بهترین مسیر کاهش اختلافات در بین مردم است

  معاون آموزش و تحقیقات دادگستری کل استان اردبیل گفت: آموزش همگانی اطلاعات حقوقی و آگاه سازی مردم از حق و حقوق خود از ضروریات است.

  82-25.jpgبه گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اعتمادی در همایش ویژه کارشناسان رسمی ماده 187، با اشاره به اهمیت کار کارشناسان، گفت: ارائه نظریات دقیق و کارشناسی در صدور حکم عادلانه از طرف قاضی بسیار موثر و تاثیر ذار است.

  وی، ایجاد سامانه پاسخگویی تلفنی 129 در دادگستری کل استان اردبیل را به منظور پاسخگویی به سوالات حقوقی قضایی همشهریان و راهنمایی مردم از طریق این سامانه در مراجعه به واحدهای مختلف دادگستری از جمله ارائه شکایت، دادخواست، انجام امور حقوقی و ... را از اهم فعالیت‌های این معاونت ذکر کرد.

  اعتمادی خاطرنشان کرد: ارائه خدمات و معاضدت قضایی رایگان توسط دارندگان پروانه مشاوره حقوقی که با هماهنگی های به‌عمل آمده در سطح استان انجام می‌پذیرد از اقدامات موثر در حل مشکلات حقوقی مردم است.

  معاون آموزش و تحقیقات دادگستری کل استان اردبیل، آموزش عامه مردم در خصوص مسایل حقوقی را یکی از عوامل اصلی در خصوص کاهش اختلافات در بین مردم ذکر کرد و افزود : در این راستا معاونت آموزش و تحقیقات، آموزش همگانی توسط قضات و مسئولان دادگستری در صدا و سیما را در برنامه های خود قرارداده تا اطلاعات جامع و کامل دراختیار همشهریان قرار گیرد.

  وی یادآور شد معاونت آموزش و تحقیقات همسو با تمام واحدهای دادگستری کل استان تمام توان و امکانات خود را برای ارائه خدمات در خور مردم به کار می‌گیرد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
35