جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 39087
  تاریخ انتشار : 5 آذر 1392 21:1
  تعداد بازدید : 434

  رئیس دادگستری زنجان:

  خشونت علیه کودکان منجر به اختلالات روحی، روانی و اجتماعی می شود

  رئیس کل دادگستری استان زنجان در کارگاه دادرسی ویژه اطفال و نوجوانان با اشاره به تأکید اسلام به کرامت انسانی و رعایت حقوق مردم، گفت: احساس دین اسلام و حکومت اسلامی، عدم برتری انسان به انسان دیگر است و توجه به رأفت و مهربانی در رأس امور قرار دارد.

  به گزارش حوزه حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، کارگاه سه روزه دادرسی ویژه اطفال و نوجوانان از سوی دادگستری استان زنجان برگزار شد.

  "جعفر گل‎محمدی" در آغاز به كار اين كارگاه اظهارداشت: دین اسلام توجه ویژه‎ای به کودکان داشته و این موضوع را می‏‌توان در برخورد پیامبر گرامی اسلام در مواجهه با کودکان مشاهده کرد.

  وی با اشاره به اینکه در آموزه‎های ادیان مختلف الهی به اطفال و احترام به آن‎‏ها تأکید شده است تصریح کرد: متأسفانه علی‌رغم این تأکیدات خشونت علیه کودکان به وفور دیده می‌شود که این موضوع به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست و دولت‎ها موظفند که از کودکان حمایت کنند.

  گل محمدی ادامه داد: خشونت علیه کودکان منجر به اختلالات روحی و روانی و اجتماعی می‌شود و همین موضوع در آینده می‎تواند زمینه رفتارهای پرخطر را فراهم کند.

  این مقام مسوول، تقویت تعهدات ملی و محلی و ارتقاء حس مسئولیت‌پذیری در بین مردم را از جمله اقداماتی دانست که زمینه‎ساز رعایت حقوق کودکان می‌شود.

  گل‎محمدی با بیان اینکه کودک به دلیل عدم رشد حسی و ذهنی نیازمند مراقبت است افزود: برای کودکانی که در مظان اتهام هستند باید دقت بیشتری شود.

  رئیس کل دادگستری استان زنجان بازپروری طفل بزه‎کار را یکی از وظایف و اصول رسیدگی به اتهامات دانست و خاطرنشان کرد: مبنای قوانین ایران اعتقادات دینی است و از نشانه‎های ایمان، احترام به کودکان است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28655223
اکنون :
111