جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 39089
  تاریخ انتشار : 5 آذر 1392 21:19
  تعداد بازدید : 508

  تب داغ بیماری در خوزستان ادامه دارد؛

  مراجعه روزانه 200 نفر به مراکز درمانی/ آلاینده های اهواز از دید ماهواره ها نیز پنهان نماند

  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان گفت: با توجه به اقداماتی که طی 20 روز گذشته انجام شده اما هنوز نمی توان به طور قطع گفت: عامل تنگی نفس مردم چیست.

  لا‌هیجان زاده در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: طی چند روز گذشته معاو‌نان وزرا، مدیران اجرایی، معاو‌نان و مدیران سازمان محیط زیست به خوزستان سفر کردند جلسات بسیاری برگزار شده، در حال حاضر کارها اجرایی تر دنبال می شود.

  وی ادامه داد: بیمارستانها برای پذیرش بیماران آمادگی کامل دارند همچنین وزارت بهداشت باید کمک کند تا امکانات و تجهیزات لازم به اینجا ارسال شود.

  وی با اشاره به ارسال دستگاه پایش و اندازه گیری هوا آلاینده ها از تهران به خوزستان گفت: این دستگاه روز گذشته به دست ما رسید  تا پارامتر های اندازه گیری کیفیت هوا دقیق تر بررسی شود.

  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان در واکنش به فرسودگی دستگاههای اندازه گیری استان گفت: اگر چه سیستمهای استان قدیمی هستند اما همه دستگاهها کالیبره هستند و طبق زمان بندی کنترل می شوند اما نیاز است نو سازی شوند که در همین راستا معاون انسانی سازمان قول مساعد دادند تا تامین اعتبار شود.

  وی با اشاره به سایر اقدامات انجام شده کارشناسان ایستگاه باران اسیدی ایلام و کارشناسان دو ایستگاه پایش هوا که در مرز شرقی و غربی ورودی و خروجی هوای کشور را اندازه گیری می کنند برای کمک به ما و تشخیص آلودگی  اعلام آمادگی کردند.

  وی ادامه داد: همچنین معاون انسانی سازمان محیط زیست اعلام کردند که با بهره گیری از امکانات ماهواره ای در حال کنترل آلودگی هستند و تا به امروز یکسری اطلاعات نیز واصل شده اما هنوز قطعی نیست.

  وی با بیان اینکه عامل تنگی نفس مردم یک عامل ناشناخته است گفت: متاسفانه تا امروز علت اصلی مشخص نشده و با توجه به اینکه این اتفاق برای اولین در خوزستان رخ داده مبهم و ناشناخته است و مشابه این اتفاق را تنها در سال گذشته و به طور محدود اتفاق افتاد که تنها 200نفر تحت تاثیر این شرایط قرار گرفتند.

  لا‌هیجان زاده ادامه داد: به طور کلی تنها می توان به تاثیرات نیروگاه،‌ صنعت نفت، آتش زدن مزارع نیشکر و فعالیت کارخانه فولاد اشاره کرد اما نمی‌ توان گفت  کدام عامل از خروجی این واحد ها باعث ایجاد حساسیت در بین مردم شده است.

  وی وضعیت کیفی هوای خوزستان را امروز سالم عنوان کرد و گفت:  طی 20 روز گذشته نزدیک به 20 هزار نفر به مراکز درمانی مراجعه کردند و به طور متوسط روزانه 200نفر که در روزهای بارانی این تعداد به هزار نفر نیز می رسید.

   مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان خاطر نشان کرد: درحال حاضر اکثر مدیران و معاو‌نان استانی و کشوری بسیج شده ا‌ند تا این عامل ناشناخته را کشف کنند این در حالیست که نمی‌ توان زمانی را برای آن در نظر گرفت.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
111